Máme radi hokej :)

Autor: Lucia Lučanská | 14.6.2014 o 18:11 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  70x

Pre niekoho iba slovo, pre niekoho iba nezmyselná hra, kde sa naháňajú ľudia po ľade za nejakým pukom, ktorý poriadne ani nevidno. Avšak pre niekoho to znamená oveľa viac než iba obyčajné slovo alebo hru, kde sa naháňajú po ľade za nejakým pukom.

Každý hokejový fanúšik na Slovensku čaká len na to, kedy sa začnú majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji alebo zimné olympijské hry, ktoré sú, bohužiaľ, len každé štyri roky. Škoda, že počas tohto obdobia sa objavujú aj iba dvojtýždňoví fanúšikovia, ktorý sa tvária, ako keby vedeli všetko o hokeji ale po majstrovstvách sa na hokej nepozrú ako je rok dlhý. Fanúšikovia, ktorí vedia fandiť, iba keď sa darí ale ak prehráme už sme najhorší a nevieme hrať hokej. Dajú sa takýto ľudia vlastne nazvať aj fanúšikmi hokeja? Alebo iba fanúšikmi úspechu?

Počas tohto obdobia všade, kde sa pozriete vidíte viať slovenské vlajky, dresy a podobné predmety, ktoré len ukazujú to ako Slováci milujú hokej. Je to čas kedy na uliciach počujete každého rozprávať sa o hokeji, či sú to malé deti alebo starí ľudia, no téma rozhovorov je stále rovnaká. Ľudia hneď po škole alebo práci sa ponáhľajú domov alebo do krčiem aby mohli pozerať hokej.  

Aj mne osobne sa raz stala taká vec, keď som išla domov autobusom pred dvoma rokmi a oproti mne sedela taká milá stará teta. V ten deň sme hrali zápas s Kanadou a postúpili sme do semifinále majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji. Otočila sa ku mne a spýtala sa: „Neviete náhodou ako skončil hokej?“ ja som jej s nadšením odpovedala, že sme vyhrali a jej pohľad a radosť hovorili sami za seba.

Hokej dokáže spojiť Slovákov, ako máloktorá vec. Každý deň, keď hráme sa ľudia stretávajú na námestiach, doma pri televízoroch alebo si rezervujú miesta v krčmách, či iných podnikoch, kde spolu fandia a veria vo výhru našich do poslednej sekundy zápasu. Skandujú pri každom góle našich a spievajú si Nech bože dá a sú smutní, keď nejaký dostaneme. Ten krásny pocit, po vyhratom zápase, keď slovenská vlajka veje najvyššie, naši hokejisti sa držia okolo ramien a schuti si môžete zaspievať našu hymnu, nenahradí len tak niečo.

Máloktorá krajina sa môže pochváliť tým, že keď vyhrajú nejakú medailu hoc iba bronzovú, hokejistov prídu privítať tisícky ľudí a poďakovať sa im za krásne chvíle a radosť, ktorú nám tým spravili. Toto všetko spôsobí to, že naše malé Slovensko sa aspoň na tú krátku chvíľu stane veľkým. 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Kto dal policajtom indície o uplácaní poslancov?

O úplatkoch sa pred policajtmi rozhovorila pravdepodobne Zuzana Martináková, ale iba mimo záznam. Na oficiálnom výsluchu podozrenia nepotvrdila.


Už ste čítali?